1. kolo I. hokejovej ligy

04.09.2005 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HK 95 Považská Bystrica 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)\r\nGóly: 22. Kyseľa, 36. Hajduk - 24. a 28. Filo, 39. Kiška, 49. Sikorčin, 58. Mrena\r\n35...
HK Lietajúce kone Prešov - HK 95 Považská Bystrica 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Góly: 22. Kyseľa, 36. Hajduk - 24. a 28. Filo, 39. Kiška, 49. Sikorčin, 58. Mrena
350 divákov

Mladučký domáci tím nestačil hlavne v druhej polovici stretnutia na skúsenejšieho súpera. Prešov sa síce ujal vedenia na začiatku druhej tretiny, no hostia dvoma gólmi Fila otočili vývoj. V 36. min pri hre štyria proti štyrom síce Hajduk dokázal vyrovnať, no to bolo v podaní Východniarov čo sa týka gólovej efektivity všetko. Po obrovskej hrúbke Obucha inkasovali z hokejky Kišku gól do šatne a v poslednej tretine podčiarkli Považania svoj úspech na Východe ďalšími dvoma gólmi.

HC 05 Banská Bystrica - Dukla Senica 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 5. Longauer, 23. a 34. Plavucha, 30. Malček, 49. Igor Majeský - 25. Rusnák
500 divákov

HK Trnava - HK VTJ Spišská Nová Ves 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Góly: 24. Rumpel - 29. , 44. a 59. Tomáš Sax, 32. Polomský, 45. Lukáš Sax
250 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HK Levice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. R. Kolník, 14. a 42. Betka, 22. J. Ručkay - 2. Beňuš
500 divákov

VTJ Trebišov - VTJ Topoľčany 5:6 po sam. nájazdoch (2:3, 2:2, 1:0 - 0:0)
Góly: 20. a 56. Miľovčík, 16. Koniar, 22. Paleš, 38. Dzúrik - 17. , 20. a 29 Klačanský, 14. Božík, 27. Budoš, rozhodujúci sam. nájazd - Hurtaj
720 divákov

MŠHK Prievidza - HKM Humenné 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Góly: 2. Themár, 37. a 58. Raček, 57. Máček - 22. Danczák, 31. Mižák, 51. Tarageľ
693 divákov

Na úvod sezóny sa hral vcelku dobrý hokej aj vzhľadom na to, že v domácom tíme bolo značné množstvo zmien. V druhej časti hry hostia prevzali taktovku. Dôležitý moment bol, keď pri štvorminútovej presilovke Humenčania inkasovali. V závere, keď sa zdalo, že nováčik si z Hornej Nitry odnesie body, pohotovými strelami Maček a Raček strhli víťazstvo na svoju stranu.